Şarjlı İşitme Cihazı

Şarjlı işitme cihazı, son teknoloji ile tasarlanan işitme cihazları arasında yer alır. İşitme cihazları uzun süre kullanımdan dolayı kısa süre aralıkları ile güç depolarının yenilenmesi gerekebilir. Cihazlar arasında pille tasarlananların yanı sıra şarj özelliğine sahip olan alternatifler de bulunur. Şarj sürelerinin daha uzun dayanabilir olması ve yenilenebilir şarj özelliklerine sahip olan şarjlı işitme cihazı modelleri önemli avantajlara sahiptir.

Kullanım kolaylığı ve taşınabilir şarj cihazı özelliklerine sahip olan şarjlı işitme cihazı modelleri, sık seyahat edenler için doğru seçimlerden biridir. Fazla alan kaplamayan ufak boyutlu şarj istasyonuna sahip olan cihaz, hareketli yaşamı olanlar için özel olarak tasarlanır. Tam dolu şarj adaptörü ile birden fazla şarj etmesine olanak sunacak şekilde tasarlanan bu cihazlar sayesinde işitme cihazı kullanımı daha rahat olmaktadır.

isitme-3
gurultu-tikac

Şarjlı Kulak İşitme Cihazı ve Özellikleri

Yeni nesil teknoloji kullanılarak tasarlanan şarjlı işitme cihazları sayesinde uzun şarj ömrüne sahiptir. Şarjlı işitme cihazları en çok çocuklar için tercih edilmektedir. Küçük yaşlarda çocukların pilleri yutma olasılığı göz önünde bulundurularak şarjlı cihazlar öncelikli tercihler olmaktadır. Aynı şekilde ilerleyen yaşlarda kişilerinde pil değişimlerinde zorluk yaşamalarından dolayı da şarjlı işitme cihazları avantaj oluşturmaktadır.

Özelliklerine ek olarak tasarım adımında renk seçenekleri ile de dikkatleri üzerine çeken şarjlı işitme cihazları şık görüntüye sahiptir. Ergonomik yapılarının yanı sıra zarif görüntüleri sayesinde ilgi görür. Ayrıca, esnek yapıya sahip olması kullanım esnasında rahatlık sunar. Kulakta rahatsızlık hissi uyandırmadan kullanıma olanak sunan şarjlı kulak işitme cihazı seçenekleri ile cihaz vücudun bir parçası gibi hissettirecek özelliklere sahiptir.

Şarj Edilebilir İşitme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Yeni teknoloji kullanılarak tasarlanmış olsa da şarj edilebilir işitme cihazı da medikal olarak kullanılan cihazlardan biridir. Dolayısıyla işitme cihazı seçimi gereksinimlere bağlı olarak önem derecesine sahiptir. Bu noktada cihaz seçiminde önemli olan faktörler göz önünde bulundurulması önem arz eder. Şarjlı işitme cihazı seçiminde dikkat edilecek önemli noktalar ise şu şekilde;

 • Cihaz güvenilir merkezlerden alınmalıdır. Özellikle şarjlı kulak işitme cihazı için bu durum önem arz eder.
 • Kullanım açısından rahatlık sunmasına önem verilmelidir.
 • Kalite açısından yüksek performans sunmasına öncelik verilmelidir.
 • Şarj süresi uzun süre dayanan modellere öncelikli seçimlerden olmalıdır.
 • Hızlı şarj özelliği olan cihazlar daha fazla avantaj oluşturur.
 • İşitme cihazlarının sahip olması gereken, ISO, CE, FDA kalite belgelerine sahip olmalılar.
 • Bakanlık onaylı olan cihazların seçilmesi de ayrıca önemlidir.
isitme-2
tiex-1

Şarjlı İşitme Cihazı Fiyatları

Şarjlı işitme cihazı fiyatları, cihazın dayanıklılığı, markası, modeli, şarj süresi gibi detaylara göre farklılık gösterir. İşitme cihazlarında seçeneklerin çok fazla olması ve tasarım noktasında alternatiflere sahip olması fiyatlara da yansır. Dijital işitme cihazı, analog işitme cihazı gibi kullanıma göre farklı cihaz seçenekleri bulunur. Buna ek olarak pilli ve şarjlı olarak da çalışma prensibi noktasında farklı alternatiflere sahiptir. Cihazların bu şekilde özelliklerine göre farklı seçeneklerinin bulunduğu gibi tasarımlarına göre de şık detaylar dikkat çeker.

Şarjlı işitme cihazları arasında da farklı nitelik ve donanımlarla tasarlanmış cihazlar bulunur. İşitme cihazı şarjlı olarak son zamanlarda sıklıkla tasarlanmaktadır. Şarj edilebilir işitme cihazı fiyatları da sahip olduğu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Model olarak kulak yapısına göre uyumlu olacak şekilde hazırlık aşamasından geçen şarjlı işitme cihazları pratik kullanımları ile dikkat çeker. Konforlu ve kolay kullanım sunan şarjlı işitme cihazları alternatif olarak değerlendirilebilecek modeller arasında yer alır.

2

  Bilgi Almak İstiyorum

  x

   Bilgi Almak İstiyorum