Kulak İçi İşitme Cihazı

Kulak içi işitme cihazı, işitme kaybı yaşayan kişiler için özel geliştirilmiş elektronik cihazlardan biridir. İşitme cihaz çeşitleri arasında yer alan kulak içi işitme cihazı modelleri işitme kaybı ileri seviye olan kişiler tarafından kullanılır. Tasarım olarak, bir kısmı kulak kanalında ve bir kısmı kulak kepçesine gelecek şekilde dizayn edilen cihaz ergonomik yapıya sahiptir. Boyut olarak ufak cihazlara göre daha görünür formda tasarımlara sahiptir.

Kulak içi işitme cihazları ses dalgalarını ayırt etmek noktasında yardımcı olacak cihazlardır. Kulak içine takılan işitme cihazı sayesinde dışarıdan gelen seslerin ayrıştırılması daha kolay olabilir. Kulak içi cihazları fiyatları, kullanım amaçları ve tasarımlarına göre dikkat çekerler. Aynı şekilde görünmeyen kulak içi işitme cihazları fiyatları da kulak içi kulaklık çeşitleri arasında değişkenlik gösteren detaylardır.

isitme-1
smart-1

Kulak İçi Duyma Cihazı Özellikleri Nelerdir?

Kulak içi duyma cihazı çeşitlerinde öncelikli amaç dışarıdan gelen seslerin algılanmasında yardımcı olmalarıdır. Günlük yaşamda çok farklı desibelde seslere maruz kalınır. Bu seslerin şiddetlerinin değişkenlik göstermesi ve tüm ses düzenlerini rahatlıkla ayırt edebilmek adına kaliteli ve yüksek performans sunan cihazlar tercih edilmelidir. İşitme cihazları kendi içerisinde; kulak arkası işitme cihazı, kanal içi duyma cihazı, kulak içi duyma cihazları, görünmeyen kulak içi işitme cihazları gibi farklı çeşitliliğe sahiptir.

İşitme cihazı kulak içi için tasarlanmış seçenekleri en çok bilinenler arasında yer alır. Kulak içi işitme cihazlarının temel özellikleri arasında yer alan detaylar şu şekilde;

 • Diğer işitme cihazlarına oranla ses seviyesi kontrolü gibi fonksiyonları vardır
 • Pilli olanlar için standart pillerden daha büyük pil seçeneklerine ek olarak şarj edilebilir tasarımlara da sahiptir.
 • Tasarımında bulunan hoparlör kısmı kulak kirinden oluşabilecek tıkanmalara karşı dayanıklılık gösterir.
 • Küçük ebatlı cihazlara oranla biraz daha büyük ebatlara sahiptir.
 • Kulak içi işitme cihazı fiyatı da diğer işitme cihazlarına göre farklılık gösterir.

Kulak İçi Cihaz Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Kulak içi cihaz çeşitleri, işitme kaybı yaşayanlar için önemli elektronik cihazlardır. Günün büyük bir bölümünü cihazı kullanarak geçeceği için rahatsızlık hissi vermeden beklentileri yerine getirmesi öncelikli olandır. Bunu sağlamak adına da kulağın içine takılan işitme cihazları arasından seçim yaparken de dikkat edilecek bazı detaylar bulunur. Bu detaylar şu şekilde;

 • Seçilen cihazın sağlık bakanlığı tarafından onay almış olmasına dikkat etmek gerekir.
 • Cihazlar uygulamalı satış yapan merkezlerden ve alanında yetkin bir odyolog tarafından gerçekleştirilmesi dikkat edilmelidir.
 • ISO ve CE belgelerine sahip olan cihazlar tercih edilmelidir.
 • Cihazın garanti belgesi ve faturasının bulunduğundan emin olunmalıdır.
 • Cihazın olası arıza durumuna karşı teknik servis imkanı sunan merkezlerin öncelikli tercih edilmesi gerekir. Bu sayede arıza ve bozulma durumlarında hızlı bir çözüm elde edilebilir.
 • Satış sonrası hizmet veren merkezlerden cihaz almak ayrıca avantaj oluşturur. Cihazın ilk kullanımdan önce gerekli ayarlamalarında yardım almak gerekebilir.
 • İşitme cihazı kulak içi fiyat olarak da bütçenize uygun olan modeller arasında seçim yapmanız için çeşitliliğe sahiptir.
smart-2
smart-3

En İyi Kulak İçi İşitme Cihazı Hangisi

En iyi kulak içi işitme cihazı hangisi sorusu en çok sorulan sorulardan biridir. Hangi cihazın en iyisi olduğuna karar vermek için; hastanın işitme kaybının derecesi, hastanın yaşı, dışarıdan aldığı sesin algılama seviyesi, işitme kaybına sebep olan durum gibi faktörlere dikkat edilir. İşitme cihazları kişiye özel tasarlanır. Bu da kulak içi işitme cihazı kullananlar için her durumda aynı etki yakalanamayacağı anlamını taşır. Dolayısıyla işitme cihazı almadan önce kişinin kendi sebepleri ve tetikleyici etkenleri göz önünde bulundurulur.

Öncelikli olarak cihazların farklı ebatlara sahip olmasından dolayı hangi tasarımın olması gerektiğine karar verilmelidir. Daha sonra işitme testlerinden çıkan sonuca göre işitme kaybı derecesi belirlenmelidir. Kulağın anatomisi de işitme cihazı seçiminde etkili olan faktörlerden biridir. Kanal içi işitme cihazlarında özellikle kanal yapısı cihazın oturmasını engelleyebilir. Bu şekilde pek çok etken en iyi kulak içi işitme cihazı belirlemede önemli rol oynar. Bu durumda hangi cihazın daha iyi olduğunu karar verirken uzman değerlendirmesi ve yönlendirmesi ile seçim yapmak daha doğru bir yöntem olabilir.

Kulak İçi Duyma Cihazı Fiyatları

Kulak içi kulaklık işitme cihazı fiyatları; tasarım, model, kullanılan teknoloji ve kullanım şekline göre değişkenlik gösterir. İşitme cihazları arasında farklı tasarım ve ebatlarda kulak içi kulak içi işitme cihazları bulunur. Her bir tasarımın özellik ve donanım noktasında değişik yapıları ön plana çıkar. Bazı cihazlar kalabalık ve gürültülü ortamda daha iyi performans gösterirken, bazı işitme cihazları ise yetersiz kalabilir. Ayrıca, cihazın dışarıdan görünmesini tercih edenler için kulak içi görünmeyen işitme cihazı gibi alternatiflerin bulunması da fiyatlar üzerinde etkili olabilir.

En küçük kulak içi işitme cihazları ile daha büyük boyutlara sahip işitme cihazları arasında da fiyat farklı görünür. İşitme cihazı fiyatları kulak içi tasarımlarında kullanım rahatlığı ve yüksek oranda dayanıklılık göstermek adına iyi performans sunar. Kulak içi kulaklık işitme cihazı konusunda ayrıntılı bilgi almak için Teknoser ile iletişime geçebilirsiniz.

nano-2

  Bilgi Almak İstiyorum

  x

   Bilgi Almak İstiyorum