Bluetooth İşitme Cihazı

Bluetooth işitme cihazı, yeni nesil teknoloji kullanılarak tasarlanan işitme cihazlarından biridir. Bluetooth bağlantılı olan bu cihazlar kullanım açısından da kolaylık sunmaktadır. Bluetooth özelliği sayesinde televizyon, bilgisayar, telefon gibi akıllı cihazlarla bağlantı kurmak mümkündür. Özellikle video izlemek, müzik dinlemek gibi aktivitelerde oldukça kullanışlı işitme cihaz çeşitleridir.

Kullandığınız cihazların ayarlar adımından işitme cihazının birbiri ile eşlemenizin ardından işitme cihazını bluetooth bağlantılı akıllı cihazlarla birlikte kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için her işletim sisteminin kendine göre bir ayarlama adımı olmakla beraber akıllı cihazın bluetooth özellikte olması gerekir. Sonraki süreçte ise bağlantı kurulurken dikkat edilecek noktalar şu şekilde:

 1. İşitme cihazın bluetooth bağlantısının açık olduğundan emin olunmalıdır.
 2. Akıllı cihazın bluetooth özelliğinin açık olması gerekir.
 3. Cihazın erişebilirlik ayarlarından iki cihazı bluetooth bağlantısı yöntemiyle birbiri ile eşleştirilmesi gerekir.

Eşleştirme adımının ardından bluetooth işitme cihazınızı akıllı cihazlarınızla kullanmaya başlayabilirsiniz.

trafik
isitme-kaybi-1-pm78lwcfxnaue081ey34yrl54mr4th1m69a6c38hb4

Bluetoothlu İşitme Cihaz Özellikleri Nelerdir?

Bluetoothlu işitme cihazı kablosuz bağlantı ile çalışan, bluetooth teknolojisini kullanır. Frekanslar aracılığı ile çalışma gerçekleştiren bluetooth işitme cihazları, telefona gelen bildirimleri kulaklık aracılığı ile işitme cihazına aktarır. Yalnız telefonlar değil, aynı zamanda tablet, iPad, bilgisayar ve televizyonlar da bluetooth işitme cihazlarının bağlantı kurulmasına imkân tanıyan cihazlardır. Aralarındaki temel farklılıklar işletim sistemi ve ayarlamalar olurken, bluetooth işitme cihazlarının kullanımı için markalar kendi ayarlarında bu duruma göre güncelleme yapmaktadır.

Bluetooth kulaklık işitme cihazı, akıllı cihazlarla eşleştirmek için hangi işletim sistemine sahipse o ayarlar üzerinden çalışma gerçekleştirilmelidir. Bluetooth işitme cihazlarının aynı anda birden fazla cihazla bağlantı kurma özelliği de bulunur. Ve bu sayede gerekli anlar için telefonunuzla bağlantıda kalırken aynı anda farklı bir cihazdan video izlemeniz de mümkün olur.  Bluetooth özelliği sayesinde dijital işitme cihazları arasında yer alan işitme cihazı bluetooth fiyat performans açısından etkilidir.

Bluetooth İşitme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Bluetooth işitme cihazları tasarım ve konforlu kullanım sunmaları ile son zamanlarda ilgi gören cihazlar arasında yer alır. Bluetooth işitme cihazı kullananlar teknolojik gelişmelerin yeni güncellemeleri ile tasarlanan bu cihazlar sayesinde her an sorunsuz bir şekilde işitme cihazını kullanmayı sürdürmek mümkün. Ancak kullanım ömrünün daha uzun sürmesi ve beklentileri karşılaması adına bluetooth işitme cihazı seçiminde dikkat edilecek bazı önemli noktalar bulunur. Bu önemli noktalar şu şekildedir:

 • Bakanlık tarafından onaylanmış cihazlar seçilmelidir.
 • Güvenilir işitme cihazı merkezlerinden alınması önem arz eder.
 • Şarjlı özelliğe sahip olmasından dolayı kullanım süresince olası bozulmalara karşı servis hizmeti sunan merkezlerden tercih edilmeli.
 • Satın alma sonrası hizmet sunan merkezlerden alınması da cihazın kullanıma hazır hale getirmek için gerekli ayarlamaları yapılması için avantaj oluşturur.
 • Hızlı şarj özelliği olan cihazlar daha fazla avantaj sunar.
 • Bir uzman yönlendirmesi ile duyma kaybı derecesine göre cihaz seçmek daha sağlıklı sonuç vermektedir.
neden-3
Çocuklar için İşitme Cihazı

Bluetoothlu İşitme Cihazı Fiyatları

Bluetoothlu işitme cihazı fiyatları, cihazın özellikleri, modeli, markasına göre değişkenlik gösterir. Bluetoothlu işitme cihazlarının yeni nesil teknoloji kullanılarak üretilmesi her yeni modelde farklı özelliklerini ön plana çıkarır. İşitme cihazı bluetooth özelliği her yeni cihaz tasarımı ile birlikte cihazın fiyatında değişiklikler görülebilir.

Dijital işitme cihazları arasında yer alan bluetoothlu işitme cihazı çeşitleri kullanım açısından ergonomik yapıya sahiptir. Ve kişiye özel olarak üretilen, kulak yapısına göre en doğru ürüne sahip olmanı adına özenli çalışma adımı gerçekleştirilen bluetoothlu işitme cihaz seçenekleri ile kablosuz işitme cihazı ayrıcalığına erişebilirsiniz.

  Bilgi Almak İstiyorum

  x

   Bilgi Almak İstiyorum