Kulak Arkası İşitme Cihazı

Kulak arkası işitme cihazı nedir? Kulak arkası işitme cihazı, orta derece işitme kaybı ve ileri seviye işitme kaybı yaşayan kişiler için tasarlanan işitme cihazlarıdır. Kulak arkasına takılan formda tasarlanan ve ileri teknoloji kullanılan kulak arkası işitme cihazları en bilinen işitme cihazları arasında yer alır. Kulak arkası işitme cihazları, şeffaf bir tüp parçası ile kulağın dış çeperine takılarak kullanılır. Kişiye özel olarak hazırlanan kalıplar halinde tasarlanır, bu da her kullanıcı için farklı ölçülerde işitme cihazı yapıldığını vurgular.

Kalıplar yardımı ile tasarlanan kulak arkası işitme cihazları ufak kulak yapısından büyük kulak yapısına sahip kişilere kadar geniş kullanım alanına sahiptir. Özellikle büyük ölçekli kulak yapısına sahip olanlar için ideal seçimler olarak ciddi avantaj oluşturur. Buna ek olarak geleneksel olarak sıklıkla tercih edilen modeller olan kulak arkası işitme cihazları, akıllı teknolojiler kullanılarak günümüz gerekliliklerine cevap verecek niteliklere sahiptir.

isitme_kaybi_1
gurultu-tikac

Kulak Arkası İşitme Cihazı Özellikleri

Kulak arkası işitme cihazı özellikleri arasındaki en önemli olan özelliği, düşük düzeyden ileri seviye işitme kaybı yaşayan kişilere kadar geniş alanda kullanıma uygunluk oluşturulmasıdır. Bunun yanı sıra belirli standart ölçüler yerine kulak kalıbı çıkarılarak tasarlanması da önemli avantajlarından biridir. İşitme cihazı kulak arkası formları ile konforlu kullanım sunar. Kulağın dış yüzeyine takılarak kullanılması sayesinde rahatsızlık hissi diğer seçeneklere oranla daha az olmaktadır.

Kulak arkası kulaklık modelleri küçük boyutlu cihazlara oranla daha rahat tutma imkânı sunar ve dilediğiniz gibi ayarlama yapmaya olanak sunar. Kulak arkası cihazlar arasında bulunan Earnet Kulak Arkası İşitme Cihazı çeşitleri gibi son teknolojik özelliklere sahip cihazlar da bulunur. Her geçen gün geliştirilen özellikleri ile daha iyi performans elde etmek adına çalışmalar gerçekleştirilen işitme cihazları arasında bulunan seriler arasında Aria6 serisi de yer alır.

Analog Kulak Arkası İşitme Cihazı Çeşitleri

Analog kulak arkası işitme cihazı, basit bir donanıma sahiptir. Analog işitme cihazların çalışma prensibinde, cihazda yer alan mikrofona gelen uyarıcı ses dalgaları elektrik enerjisine dönüşür. Daha sonra bu enerji güçlendirilerek cihazda bulunan hoparlöre iletilir. Son olarak ise bir kez daha akustik uyarıcıya çevrilir. Bu döngü tekrarlı olarak devam eder.

Temel adımda işleyiş ve tasarım olarak analog işitme cihazları ile dijital işitme cihazları arasında farklılıklar bulunur. Ortak payda ise dış etkenlerden gelen ses dalgalarını cihaz yardımı ile uygun ayarlarda algılanmasını sağlamaktır. İşitme cihazlarında kullanım rahatlığı ön planda tutulur. Ergonomik ve esnek yapıda olan seçenekler kullanıcı açısından daha konforlu kullanım sunar. Analog kulak arkası işitme cihazları arasında da bu özellikler önemli avantajlar sunar.

isitme-2
tiex-1

Kulak Arkası İşitme Cihazı Fiyatları

Kulak arkası işitme cihazı fiyatları cihazın özellikleri, markası ve tasarımına göre değişkenlik gösterir. İşitme cihazlarında dijital ve analog özelliklerde alternatifler bulunur. Bu faktörler de fiyat farklılığını belirlerken etkili olur. Kulak arkası dijital programlanabilir işitme cihazı fiyatları ile analog işitme cihazları arasında fiyat değişikliği görülebilir. İşitme cihazları arasında fiyatlar konusunda etkili olan detaylardan bir diğeri de kullanılan teknolojilerdir.

Gelişmiş teknoloji kullanılan Earnet Nano3 teknolojisi ile üretilen kulak arkası işitme cihaz serisi son dönemde ilgi gören cihazlara sahiptir. Earnet kulak arkası işitme cihazı fiyatları da sahip olduğu özelliklere göre bir aralığa sahiptir. Hangi cihazı seçeceğiniz konusunda kararsız durumda iseniz Teknoser İşitme Cihazları olarak aradığınız desteği sizlere sunuyoruz. Bizimle iletişime geçebilir, randevu oluşturabilirsiniz.

2

    Bilgi Almak İstiyorum

    x

      Bilgi Almak İstiyorum